Hakkımda

Elif Nuhoğlu

Uzman Klinik Psikolog

İstanbul doğumlu olan Elif Nuhoğlu Akbayır lisans eğitimini Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji alanında tamamladı. Lisans eğitimi sürecinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Madde Bağımlılığı üzerine çalışmalar yapma imkânı bulduğu Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak görev aldı. Ardından Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul aldı ve başarıyla bölümünü tamamladı. Yüksek Lisans tez çalışmasında ‘Obsesif Kompulsif Bozukluğun Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri ile Çözümlenmesi’ konulu projesini tamamladı.
Lise ve üniversitelerin çeşitli seminer programlarında konuşmacı ve izleyici olarak görev aldı. Bu süreçte çeşitli eğitim kurumlarında uzman psikolog olarak çalıştı.
Çocuk, ergen ve yetişkinler için çeşitli objektif ve projektif test eğitimleri aldı ve bu alanda yetkinliğini artırdı. Psikoterapi alanındaki yetkinliğini geliştirmek amaçlı ‘Bilişsel ve Davranışcı Terapi’, Şema Terapi, Aile ve Çift Terapisi, ‘Acceptance and Commitment Therapy’ (ACT) eğitim programlarını tamamlayarak sertifikalarını aldı.
2018 yılında Önce İnsan Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin kurucu üyelerinden biri oldu. Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) terapisi alanında uzmanlaştı ve travma, kaygı, fobiler, panik atak ve depresyon gibi alanlarda çalışmalarda bulundu. Halihazırda Rubi Sağlık Tıp Merkezi’nde uzman klinik psikolog olarak çalışmakta olup eş zamanlı olarak online ve yüz yüze terapi hizmetlerine devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler
Pediatrik Psikoloji Eğitim Programı (Dr.Başak DEMİRİZ) Çocuk, Ergen ve Aileleri İçin Temel Kognitif Terapi Teknikleri ve Klinik Görüşme Becerileri Uygulamalı Eğitim
Goodenough Harrıs Bir İnsan Çiz Testi
Gessel Gelişim Figürleri
Peabody Resim Kelime Testi
Frostıg Gelişimsel Görsel Algı Testi
FTF-Frankfurter Dikkat ve Konsantrasyon Testi
Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi
Porteus Labirentleri Zeka Testi
Louısa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi
AGTE Gelişim Tarama Envanteri
Kent EGY Zeka Testi
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Cattell2A Zeka Testi
Beıer Cümle Tamamlama Testi
MMPI Kişilik Envanteri
İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı
ACT- Acceptance and Commitment Therapy Eğitimi ( Dr. Direnç Sakarya)
Doğum Sonrası Depresyonu (Postpartum Depresyon) İle İlgili Önlemler
Aile ve Çift Terapisi Sertifika Programı
Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) Terapisi

Elif Nuhoğlu Akbayır
Uzman Klinik Psikolog